Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Klece

Potkani potřebují trochu jiný způsob vybavení klece než ostatní doma chovaní hlodavci. Potkan je velmi aktivní, potřebuje spoustu pohybu (hlavně šplhání - proto nedeporučuji akvárium) a „hraček“ aby se mohl vyřádit.. Orientace je vhodná spíše na výšku a z vrchní části zakrytá simulující jakousi noru. (potkani mají velmi citlivá očka, přítmí jim vyhovuje, vyhnete se možnému poškození sítnice, zároveň je menší problém s nachlazením - klec nesmí nikdy stát v průvanu)

Zde jsou nějaké typy co do klece potkanům :o):

Spousta poliček – široké i úzké tyčky na balancování, domečky na spaní – např. květináče, hamaky (poslouží i stará utěrka natažená jako patro), různé trubky z OBI :o), košíčky, rozřezaná role od koberce .. prolejzačky – výborné jsou husí krky s vyřezanými dírami, nebo už jak zmíněné koupené potrubní trubky – lze z nich udělat různá bludiště a třeba i spojit klece :o), provazy na šplhání, k dostání jsou různé žebříky, spestřením může být i bazének, houpačky, květináč s hlínou/pískem.. Jako pravidelnou zábavu pokládáme po čištění na klec noviny - holky už se o vtažení do klece a vhodnou úpravu postarají :)

Pro představu fotky našich klecí (dnes používáme hlavně klece Freddy 2):

palac-holek

Největší sídlo našich hlodavců (nyní ze všech stran sololit kvůli přítmí a vyhazování zrní). Na fotce „klec“ holek. Skládá se ze čtyř různých klecí, které jsou spojené husími krky otvorem ve dně každé klece. Spodní klece jsou spíše spací, jsou tam domky, různé krabičky, všemožné druhy košíčků a skrýší. Ve 3. patře jsou mističky, takže se tam holky zdržují a hlídkují, je tam víc prolézaček a úzkých pater. V nevyšším patře jsou hamaky, záchůdek s kamenem a v létě bazén.
Kluci mají stejné 4klecí, pouze s menším množstvím prolézaček a větším množstvím domečků a válecích míst :o)

klec-junior-senior

Klec pro naše důchodkyně a prcky. Klec má úzké rozestupy mezi mřížemi, má hodně pater aby se i starší potkan bez problémů dostal kam potřebuje a zařídili jsme hodně spacích míst. Babča už nemůže lézt po mřížích, zadní nožky už špatně slouží, takže do vyššího patra vede žebřík.

nova klec

dříve obývaly holky. Husí krk je průlzený, v každém patře je otvor, aby mohli vylézt. Kolem řetězu je o něco větší otvor pro kaskadéry. Modrý poklop (strop) je odklopitelný

. obrazek

poté co jí holky daly řádně zabrat jí obývali kluci.

. obrazek

Původní spojení klecí, předtím než přibyla další a stejný panelák i klukům. Dole je dobře vidět velmi oblíbený potkaní domek – dole rozšířená roura :o)

. dvojklec

Klec pro naše dvě veteránky. Šedou rourou jsou klece propojené, v nižší kleci je z trubek sestavené bludiště. Nyní slouží přízemní klec pro ubytování epileptika Budíčka případně na odchovy prcků

. Klec

Stará klícka – již nepoužíváme, bydlel v ní samec Miky, praktické byli 3 plné stěny a plexisklo ve spodní části, kvůli vyhazování podestýlky.

 

Zde návod na stavbu klece svépomocí

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf