Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Potkan a ideální prostředí

Proč Potkan?

Vzhledem k tomu, že jste se dostali až na tyto stránky, nejspíš jste si tuto otázku sami položili, ať už jste příznivci nebo odpůrci těchto domácích mazlíčků.

Každému kdo plánuje pořízení potkana doporučujeme přečíst tento článek. Ve zkratce tu máme pár výhod potkánků jako takových :o)

  1. Potkan je velmi čistotné zvíře (navzdory rozšířenému názoru) a není příliš náročný na místo, proto je vhodným kandidátem i do malého bytu.
  2. Potkani nejsou příliš nároční ani na další aktivity, není třeba je venčit a pokud jim poskytnete doma prostor, dokážou se skvěle zabavit sami! Kam se vejde jeden potkan, vejdou se i dva (jedná se o zvířátka s velmi silným sociálním cítěním, budete-li se pokoušet o izolovaný odchov, pravděpodobně narušíte psychiku potkánka).
  3. Jsou hraví a přítulní, za dobrou péči se umí odvděčit. Díky jejich vynalézavosti s nimi zažijete spoustu srandy. Jsou velmi inteligentí – dodnes mě dokáží překvapit některými svými „kousky“.
  4. Potkan je všežravec a rozhodně nepohrdne pamlskem který zbyl z kuchyně. Vařený brambor od oběda nebo kosti od kuřete jsou pro potkana (potkany) přímo pohádkovou dobrotou.
u kakaa

Potkana ze zverimexu nebo z dobrého chovu?

Spousta lidí kroutí hlavou když slyší o potkanech s „papírama“. Proč si kupovat a shánět potkana od chovatele když Vám stačí zajít do zverimexu a zá pár korun si ho koupit? Nechci odrazovat od plnění peněženek množitelů pro zkrm, ale pořízení "myšáka" od chovatele má mnoho výhod. Poté co si přivezete zverexového potkana, může na Vás čekat na Vás hned několik zklamání – potkan se špatně ochočuje, často má z manipulace čirou hrůzu, ze zverimexu si přinesl v kožíšku další nájemníky či ušní svrab, z malé roztomilé potkanky se vyklube během 14 dnů čerstvá maminka a s největší pravděpodobností Váš milovaný potkan pochází z blízké příbuzenské plemenitby a dlouhověkost je u takovýchto zvířat velkou výjimkou.

Proto doporučuji potkánka u ktrerého budete mít jistotu že jsou nepříbuzensky křížení a zdraví! K tomu slouží rodokmen (výpis předků), který potkánci dostávají. Navíc většina chovatelských stanic Vám ochotně poradí s výběrem, zařízením klece i krmením. Pokud budete mít v budoucnu s potkánkem jakýkoli problém, vždy budete mít komu zavolat a požádat o radu..

 

Ideální prostředí

- snad jednou doplníme :o)

 

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf