Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Novinky

Pár akuálních zpráv z naší chs:

Pochmurný Kvíkal momentálně neplánuje vlastní odchovy - máme množství zvířat v adopcích, která hledají milující domovy. Pokud si nevyberete u nás ze zvířátek k adopci, mrkněte na facebook na potakní klokánek a stránky potkanů v nouzi, jistě nějakého kamaráda vyberete. Chcete-li mláďátko s původem, obraťte se na Chs od Pekelného Strážce - případné delší cesty určitě nebudete litovat!

Zároveň prosím pište i dál pokud budete mít ideální domov pro nějaké to morče, králíka, potkana, osmáka, křečka.. Napište - děkujeme!


04.10.2019 - dva kluci, potkaní a myší, čekají na své majitele - foto a info zde23.06.2019 -  3 potkaní dumbo puberťáci,  jeden morčecí mlaďoch a králinda do bytu čekají na nové domovy! Fotky a informace zde!


23.06.2019 -  Miniprasátko Fífa má nový domov v komunitní zahradě Pastvina u Prahy. Za adpoci děkujeme a Fífušce přejeme vše nej!!!

Zároveň máme udaná veškerá morčátka z minulých příspěvků, vč dvou plachých nalzenců Párka a Meluzíny. Za rychlou adopci morčat patří dík panu Haasovi a jeho dětem.
Akutálně máme k adopci jednoho morčecího kluka, 3 potkaní raubíře a králindu!
 


10.03.2019 - miniprasátko v záchranné stanici čeká na nového zodpovědného majitele. Velice roztomilé zvíře, které ovšem vyroste a krom radostí nadělá i spoustu starostí.. Pro prasátko se shání dočaska!


2/2019 - jsme až po uši v morčatech (klik). Protože byl přes Vánoce nebývalý klid, nic nás nenutilo pospíchat s adopcí Guinevry a Galaxie, které jsme drželi pro zájemce a dělaly nám milou společnost. Poté, co udeřili pořádné mrazy  začali "zodpovědní majitelé" zvířata do mrazů vyhazovat a odkládat. My jsme se tím prakticky během týdne ocitli v šílené záplavě klecí a karanténních opatření. Nyní již nemůžeme přijmout další zvířata, která přijmout potřebují a prosíme o pomoc vč. dočasek

.


13.8.2018 - nabízíme ihned k adopci vyhozeného činčiláka.. Děkujeme za každou nabídku trvalého domova


22.06.2018 - máme nadílku morčat. 10ti týdenní sameček ihned k odběru, možnost rezervace 6 mláďat i jejich maminky, která k nám přišla nakrytá. Foto a veškeré info zde


Děkujeme všem za pomoc s nadílkou křečků, pro probíhající rekonstrukci jsme nebyli schopni všechny ubytovat a moc oceňujeme rychlou pomoc všech zúčastněných. Křečkům přejem šťastné domovy..


24.02.2018 - děkujeme Věrce Urbanové a Elí za adoci Ginger (omlouváme se, že se inzerce neobjevila zde, byla vystavena jen na facebooku Jedna Parta) a Terce Pelikánové za převzetí, dočasku a nakonec i super trvalý domov vyhozenému myšákovi.


13.10.2017 - díky moc všem co přispěchali na pomoc morčince Gwen a pomohli s udáním Ovečky - jste skvělí! Gwen je již v péči nových majitelů, kterým tímto ještě jednou děkujeme a Ovečka by měla odjet v neděli. Bude se nám velmi těžko loučit, ale věříme, že se bude mít královsky..
Posledním zvířátkem z této skupinky je tedy nyní cca 3 měsíční králíček Norman a má nové fotky :)


01.10.2017 - nově máme v adopci zuboženou morčinku a dvě potkaní holčičky. Spolu s dvěma králíčky a našimi dvěma marody to je celkem 6 klecí v našem miniaturním dočasném jednopokojovém vězení :) prosíme dočaskáře kdo můžete, pomozte! 
Seznam zvířátek která aktuálně hledají nový domov zde.


30.09.2017 - děkujeme Báře za adopci 3 králičích sestřiček a ještě štědrý dar. Jsme moc rádi, že holky zůstávají spolu a přejeme jim vše nej v novém domově :)


24.09.2017 - Mockrát děkujeme slečně Kalousové za dar 120cm klece králíčkům čekající na nové domovy i za ochotu předat klec v nočních hodinách :) !


24.09.2017 - Králíček Beránek bohužel uhynul - byl téměř bez svalové hmoty a i přes velkou snahu o příjem krmiva se stále méně pohyboval a chřadnul. Dle názoru veterináře ho mohlo dohnat i stáří, ale protože vůbec neznáme historii králíčka, lze jen hádat.


05.09.2017 - Králíci a zase králíci - 4 mláďata a dva dospělí králíčci jsou nyní k adocpi v Plzn. Video mláďat zde, video Ovečky zde

 


23.06.2017 - obě potkaní holky jsou již zarezrevované, všem moc děkujeme za pomoc! Stejně mají potkanáři nejlepší komunitu :)

aktuálně jsou volné k adopci dvě králičí holky (jedna v typu lvíček, druhá beránek)


20.06.2017 - nudnou karanténu právě ukončujeme u dvou zbloudilých potkaních dušiček. Dvě mladé potkaní holky jsou volné a mohou jít do nového domova nezávisle na sobě (neznají se).


07.05.2017 - probíhá u nás právě obří rekonstrukce a dočasně přijdeme o střechu nad hlavou. Pokud máte možnost vzít si v období od června do srpna nějaké to zvířátko do dočasky, prosím ozvěte se mi na email kitty(kyselaryba)grovik.net


07.05.2017 - obě králičí holky jsou stále volné a protože už s námi nějaký ten čas pobyly, mají nové popisky (více na odkazu). Jsou to naprosto bezproblémové a fajn králindy.


23.03.2017 - mockrát děkujeme Pavlíně Tožičkové za dar v podobě skvělých potkaních klecí!


23.03.2017 - zatímco Dalila již našla svůj perfektní domov, máme ve stanice dvě nové úžasné králindy. Veškeré info na samostatné stránce

 


23.01.2017 - Dalila je opět volná. A sháníme někoho, kdo by si vzal některého z našich 3 kohoutků "do chovu nebo na mazlíka", zkrátka někoho, kdo nám je nesežere :)

 

 


19.12.2016 - opět máme předvánoční oběti úklidů :( Králinda Dalila, morčecí prcek Samson a dvě potkaní holčičky


1.11.2016 - na nový domov u nás čekají dvě krásné potkaní holky - siamka a béžová berkshirka (dumbo a standard). Po přeléčení budou nabídnuty k adopci, (do nového domova jen spolu) zadané


13.07.2016 - všechny 3 popelnicové potkanky poputují do nového domova společně a nebude třeba je rozdělovat! Za pomoc s udáním zvířátek moc děkujeme Míše Zárubové a poděkování patří i Sany za poskytnutí domova všem 3 mušketýrkám :)

Zároveň moc děkujeme za deky! :)


12.07.2016 - k odběru ochočený králičí sameček, nekastrovaný, očkovaný. Nesnese se s jinými králičími samci, vyhledává společnost morčat. Jen do vynikajících podmínek (ideálně k morčátku), zažil si toho již mnoho, delší dobu u nás, přes léto zvyklý na pastvu. Opravdu nám na něm záleží (nyní je však u nás sám a my se mu při současném množství zvířat nezvládáme jako jedináčkovi dostatečně věnovat) a je pro nás velmi důležité aby nás nový majitel informoval o jeho dalším osudu. - v novém domově!


12.07.2016 - aktuálně máme k odběru 3 mladé vymazlené potkanky vyhozené u popelnic. Holky jsou připravené na cestu do nových domovů


13.04.2016 - mnohokrát děkujeme za věcný dar Věrce Reimové, která nejen poskytla dlouhodobou dočasnou péči Atlasovi, ale ještě nám zaslala spoustu dárků pro adopťáky!


13.04.2016 - téměř všechna zvířata jsou již v nových domovech nebo uhynula na infekci, kterou přinesla králičí rodinka. Omlouvám se za delší dobu neaktualizování stránek, ale v tomto smutném období nějak nebyla síla se věnovat "papírování". Za perfektní domov děkujeme majitelům Petrklíče a Prvosenky.

Aktuálně k adopci je pouze 1 činčilí sameček (ne do samoty)


16.02.2016- králíčci byli ve zprávách, více než foto Vám může povědět video (23. minuta, 20. vteřina), archiv zpráv TV Barrandov z 13.2 http://www.barrandov.tv/video/56807-nase-zpravy-13-2-2016


15.02.2016 - nově máme v péči vyhozenou králičí rodinku - možné rezervace, dospělý sameček ihned k odběru! Také již nabízíme lednovou dvojici morčátek  (scrollujte až dolů)


07.01.2016 - k adopci je již jen králíček Atlas (v dočasce na vymazlení v Praze) a činčilky! Za pomoc s udáváním zvířátek moc a moc děkujeme Míše Zárubové!


24.12.2015 - mnohokrát děkujeme Kawi i Hance za krásné hamáčky :) Holky jste úžasné, myšáci hamáčky dostanou pod stromeček :)

- přijat byl nový králíček, kterého se někdo den před štědrým dnem zbavil.. Je to trošku obřík, dostal jméno Atlas :) Je u něj trochu problém rozeznat kde má hlavu a kde zadek, bohužel tu neuvěřitelnou srst fotky nedokáží zachytit. Je to heboučký kastrovaný mazlík, až na zdredovatělou spodní část těla naprosto v pořádku, možná jen trochu při těle. Více fotek a info zde

Na téže stránce jako Atlas jsou vypsaná všechna volná zvířata v adopci - je jich ihned k odběru 10!!! Jedná se o dva králíčky, 3 činčily, 3 potkanky a 2 morčáky, odkaz zde.

A na závěr ještě obrovské poděkování za všechny předvánoční adopce, máme plno do poslední klece, děkujeme tedy obzvláště za adopci Tuniky, Textíka, Tatrgela a dalších, jinak už by nebylo kam zvířátka ubytovat. Také mnohokrát děkumeme za čas a péči věnovanou Textíkovi v dočasce!


09.12.2015 - dva vyhození morčecí kluci mají svoji stránku s fotkami


30.11.2015 - k adopci jsou dva kluci králíci, 3 morčata (2 nová, článek později) a 3 činčilky. Z potkanů ruská modrá holka z našeho vrhu N vrácená z původní rodiny a Rozárka s Raspberry - vše viz odkazy níže v novinkách.


05.11.2015 - již velice off topic, ale pomáháme najít nového majitele tomuto psovi: Nabízíme zdarma k adopci štěně anglického kokršpaněla s průkazem původu (narozen v prosinci 2014). Pes je velice učenlivý, poslušný, 100% přivolání na píšťalku. Majitelka se psa bojí, je vhodný pro důsledného člověka (bez dětí) se zkušenostmi s výcvikem pozitivní motivací a převýchovou nevhodného chování. Pes již několikrát "bez varování" zaútočil, vždy ve spojistosti s péčí o srst. Nejedná se o problém dominance, štěně je mazlivé, hravé a poslušné, s výchovou rádi na cvičáku poradíme. Pro více informací volejte výcvikářce Haně Janské 724022645

v nové rodině pravděpodobně na tajno utracen


02.11.2015 - chceme mnohokrát poděkovat všem, kteří přispěli do sbírky na operaci holek z opuštěné šestice - jmenovitě Věře Langhammerové, Pavlíně Nadrchalové, Martině Alblové (která se ujala dvou holek a zároveň přispěla na naše adopťáky) a dvěma anonymkám :) Z vybraných peněz byla uhrazena operace Raspberry a Rozárky, léčba antibiotiky u Rachel (již nevrká), cestovné pro adoptíky a z části i léčba giardiozy u zabavených činčil (všechny stále volné). Ještě jednou všem děkujeme!


27.10.2015 - aktuálně jsou k adopci 4 potkanky (holky po operaci jsou již naprosto v pořádku, čeká je již jen vyndání stehů-možno i dřívější předání), 8 měsíční ruská modrá holčička z našeho vrhu N, 2 králíčci, 3 činčily a morčecí holčička Tunika


23.10.2015 - holčičky z adopce jsou po operaci nádorů na mléčné liště, běhají a baští :) Moc děkujeme všem, co přispěli! Dvě holky jsou již zadané a zítra je předáváme nové majitelce - taktéž děkujem :)


21.10.2015 - pro změnu máme potkanky k adpoci. 6 holek si původně s dobrým úmyslem vzala slečna, která se o ně však nedokázala postarat. Protože se s podobným scénářem setkáváme čím dál častěji, prosíme (!), nenabírejte si příliš velké množství zvířat - člověk se nemůže rozpůlit, den má jen 24hodin a spousta z nás má hluboko do kapsy - čím více je zvířat, tím méně se jim člověk zvládne věnovat o nákladech na krmivo, ubikace, stelivo ale hlavně veterinární péči ani nemluvě! Proto prosím nejprve zvažte, zda jste opravdu schopni se o zvíře dlouhodbě postarat, zda Vám velký počet zvířat nezničí rozdinné vztahy a zda Vás finančně nezruinuje.. Pokud už jste se do problémů dostali, řešte vše včas, problém si přiznejte a vše řešte na rovinu, na Vaši chybu úsudku doplácí zvířata, kterým jste původně chtěli pomoci! Veškeré informace a brzy i foto k potkankám zde!


15.10.2015 - Přidány informace o adopťákovi Vilíkovi (foto a info zde). Z původní rodiny se vrátila ruská modrá holčička narozená 23.02.2015, nyní zařazena u našich holek, bezproblémová - v novém domově


1.10.2015 - Do adopce se dostalo celkem 6 králičích kluků (z toho 5 z otřesných podmínek) 4 morčata a 4 činčily - prosíme o sdílení, nabídky trvalých domovů, ale i dočasné péče! Foto zde

 


1.10.2015 - Seznam volných zvířat z adopce k dnešnímu datu(zleva): Vilík (dospělý sameček, pohodář), Violka (dospělá samice), Vidina lepších zítřků (samička z vrhu narozeného u nás)  -  Více fotek zde.

   


09.08.2015 - v úterý je možný poslední odběr prcků v Plzni. Máme volné 3 holčiky a 2 kluky fotky zde. Od září již pravidelné předávání v Plzni nebude možné. Poté, co mi někteří nastávající majitelé prcků z vrhu "V" předvedli, jsme zavedli nová pravidla pro odběr prcků. Přečtěte si prosím před tím, než nám napíšete, že zvíře od nás chcete. Výjimky neděláme ani pro ChS.


01.08.2015 - odběr všech prcků (i po Violce a Vlaštovce) bude v Plzni 4.8. v podvečer či čt/pá(6./7.)  večer v Praze, prosím o domuvení přesného termínu v emailu.


31.07.2015 - dnes se zásluhou pana Slance podařilo odchytit posledního potkana z Dopravy a mechnizace - tátu všech vrhů, krásného obřího samečka klidné a mazlivé povahy (aguti, husky). Pracovně mu říkáme Vilík, je volný a může jít k novému majiteli v polovině srpna (pokud bude zdravotně v pořádku). Panu Slancovi děkujeme za vstřícný přístup a za to, že dal 6 dospělým potkanům a jejich 18 mláďatům druhou šanci!

Vilík - volný


31.07.2015 - pár slov k odběru prcků:

Zvířata nepředáváme přes převozníky. Výjimku můžeme udělat pokud se známe nebo pokud jste od nás již zvíře měli, ale pouze po předchozí domluvě!!! Potkan, přestože je levný nebo dokonce zdarma je živou bytostí, která vyžaduje poměrně hodně času, relativně častou a drahou veterinární péči a pokud nemáte čas ani se mnou komunikovat ohledně odběru (momentálně se s myšáky nacházíme 45minut od Plzně a nedokážeme se tam na Vaše písknutí teleportovat), nebo nemáte peníze na autobus či vlak, pak si od nás potkana prosím neberte, protože nebudete mít čas ani peníze na péči o něj!

Snažíme se dávat u odběru ucelené informace tak, aby se nováčci vyvarovali případných chyb, které mohou udělat na zvířatech, proto opravdu nestačí když mi v den odběru někdo zavolá že někomu má za chvíli vyzvednout potkana! Na našich i adoptivních zvířatech nám záleží, přejeme si aby měli pěkný zbytek života a chceme být s novými majiteli v kontaktu. Děkujeme za pochopení.


22.07.2015 - odběr prcků po Vampírce je možný 31.7. v odpoledních hodinách v Plzni na Slovanech (přesná adresa je v kontaktech). Prosím zájemce o upřesnění času kdy by se jim to hodilo, kdo mi ještě nepsal tel. číslo na sebe, prosím dopište. S sebou vhodnou přenosku!


18.07.2015 - jsem zpátky z dovči a prckové mají nové fotky!


08.07.2015 - adoptované samičky i veškeré jejich vrhy (již můžete zamlouvat!) mají konečně svou stránku


29.06.2015 - aktuálně máme k adopci 5 dospělých a akčních samiček, které nějaký dobrák vypustil do areálu Dopravy a mechanizace v průmyslové čtvrti v Plzni na Borech. Díky hodným zaměstnancům firmy se potkanky dostali k nám, jsou naštěstí ve velmi dobrém stavu.

 - takže máme volné 2 huskynky, jednu černou hoodedku, předběžně rezervovanou skořicovou hoodedku a černou huskynku které se dnes narodilo cca 13 asi polodivočáčků (uvidíme dle barev)


04.05.2015 - Tatranka nezabřezla, tudíž zatím žádná nová mimča. Protože absolutně nezvládáme aktualizovat seznam zvířat v našem chovu, stránku stáhuji z menu. Poskytujeme však krytí našimi samci do platinum linie, kdyžtak pište mail

- přidán návod na stavbu klece svépomocí od majitelky dvou holek z vrhu N


03.04.2015 - K odběru je poslední ruská modrá solid holčička z vrhu N (Nadějná neposeda)


01.04.2015 - V našem chovu se v posledních dnech oběvilo několik nových zvířátek. Minikoník, prasátko a teď jsme adoptovali březí samičku Tyranosaura Rexe. Očekáváme mláďata všech barev, dumbo uši a všechny pochopitelně rex.


25.03.2015 - zde přidán k adopci myšáček po amputaci ocásku (pravděpodobně rozdrcení podpatkem). Myšáci jsou většinou přijímáni přes záchrannou stanici DESOP a nabízeni zdarma či za příspěvek na léčení a krmení.

 


18.03.2015 - máme vrh po Mazlivé Mině z našeho vrhu M. Odběr na konci března v Mariánských Lázních i Plzni, volní kluci i holky!


12.01.2015 - poté co zájemci odřekli, máme ode dneška opět volné tři holčičky a jednoho kluka, o víkendu již k odběru!


31.01.2015 - nové fotky prcků (scrollujte až dolů)


12.01.2015 - Jedna ze zabavených samiček porodila 9.1. 4 prcky, info přibývá zde

druhá ze samiček má naštěstí jen velký pupík :) a tak další prckové budou až po Tatrance a Mině


08.01.2015 - omlouváme se za neaktivitu, máme spoustu novinek, jen jsme je nějak nepřidávali :)

  • Krveláčná krysa nezabřezla ani na podruhé, teď má poslední šanci, bříško se rýsuje, uvidíme jestli není zase faleška
  • Nabízíme celkem 7 potkanů k adopci, 3 dospělé samečky ihned, více zde
  • Po zabavených samičkách budou dva neplánované odchovy, budoucí maminky jsou naštěstí dobře ochočené a povahově moc fajn. Prckové tedy budou denně mazleni a dostojíme své pověsti co se týče povhy prcků :)
  • Již jsou možné rezervace na několik vrhů - přednostně na mimča po amber hooded a aguti solid maminkách (původ pravděpodobně z nějakého hobby chovu dle ochočenosti celé zabavené skupinky)
  • Dle toho zda Krvelačná Krysa nakonec zabřezne budeme krýt buď Mazlivou Minu nebo Zivu od Pekelných Strážců (příměs krve divokého potkana)
  • Poté co se vzpamatujeme z mimčového boomu musíme nakrýt Aranku (Tatranku) od Pekelníků, krytí cca na přelomu ledna / února :)


03.08.2014 - zaktualizovali jsme stránku s našimi potkánky a bohužel i stránku vzpomínáme. Přidali jsme již 60. záznam :(


02.08.2014 - po strááášně dlouhé době se nám podařili prckové - bohužel jen 4 a seznam čekatelů je velmi dlouhý .. Veškeré info o vrhu M zde


05.05.2014 - omlouváme se všem zájemcům o prcky, ale vrhy se nepodařily..


16.03.2014 - holky měly falešnou březost, zkusíme naposledy, pokud se nepovede, další prckové budou po Krvelačné Kryse


26.02.2014 - o víkendu vyzvedáváme holky z krytí, u Qilee je nakrytí pravděpodobné, uvidíme zda alespoň jedna z holek zabřezla, info se zde objeví. Další rezervace nepřijímáme do doby rozdělení těch nashromážděných, někteří zájemci čekají už od léta!


26.02.2014 - dnes Tantrum (chs Percy) slaví 3 roky a 5 měsíců :) od doby co krmíme minimum živočišných bílkovin stoupá nám průměrný věk samic a netrpíme na nádory mléčných lišt!!


10.02.2014 - pokoušíme se znovu nakrýt Jeepers i Qilee, pokud se podaří, cca za tři týdny snad budou pckové (samec platinový krasavec).


09.02.2014 - potkánci jsou vhodní mazlíčci pro všechny věkové kategorie!! Za krásnou fotku děkujeme paní Tydlitátové


09.01.2014 - Jeepers bohužel nezabřezla, až budou nějaké zprávy ohledně chystaných vrhů, informace se zde objeví


24.12.2013 - Krásné a pohodové prožití dnešního vánočního dne a večera přejí Němcovi a celý zvěřinec!


23.12.2013 - čekáme, zda se povedlo krytí Jeepers Irwingem z našeho odchovu. Radce moc děkujeme za péči o naše zlatíčko :) na holky a do chovu rezervace neberem, kluci snad nějací zbydou :)


10.12.2013 - žádná Vánoční potkaňátka bohužel nemáme, plánujeme druhé vrhy po samičkách, ale je třeba chvilku vydržet. V Plzni bohužel žádná jiná chs nefunguje, ale mrkněte v Praze (pokud napíšete mail s podrobnostmi, rádi Vám někoho doporučíme).


21.11.2013 - prckové jsou v nových domovech, na nového majitele ale ještě čeká malý Longin


11.11.2013 - vřele doporučujeme plzeňské hamaky z Klobouku - i našim ničitelkám vydrží 2 sady na střídání i víc než rok! http://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1294


11.11.2013 - mockrát děkujeme všem těm, kteří nás informují o (hlavně zdravotním) stavu potkánků od nás. Níže bezvadná fotka "potkan v botách" od paní Tydlitátové


06.11.2013 - Vrh L a koukající fotky. Máme volného posledního kluka - ruský modrý berkshirek k odběru již za 14 dní u nás v Plzni :)


28.10.2013 - Vrh L má jednotlivé fotky


18.10.2013 - Vrh L je na světě v počtu sedmi mrňousků, budem mít volné kluky :)


15.10.2013 - Qilee už má chudák břicho jak buben, miminka čekáme do dvou dnů! Tátou je platinový krasavec Irwing z našich Iček, moc děkujeme Radce za krytí. Prckové budou v barvách černá a americká modrá, v koutku  duše doufáme i v minky a platiny, ale to je spíše zbožné přání.


29.09.2013 - v pátek jsme vyfotili čerstvě koukající Kčka


22.09.2013 - naše Kčka se fotila :) zároveň jsme zaktualizovali a dali do pořádku všechny zbylé podsekce i fotky


13.09.2013 - protože je holek menšina, zatím přijímáme předběžné rezervace jen na kluky (na holky byli zájemci ještě dlouho před narozením vrhu). Ale nezoufejte, do měsíce budeme krýt naši druhou nadějnou myšičku, barvy i znaky budou podobné :) níže fotky z druhého dne

 


11.09.2013 - prckové jsou krásně napití a jsou tam i dvě světlooká myšátka - nejspíše platinky (tím pádem krom minků a silver minků bude i amerika :) máme 5 nebo 6 kluků


10.09.2013 - Jeepers si z nás trošku dělala legraci, ale konečně (a trochu nečekaně) máme na světě deset malých žížalek :)


18.08.2013 - protože se nám množí dotazy, zda plánujeme nějaké mrňousky, tak oznamujeme, že krytí Jeepers se pravděpodobně zadařilo, myška přibírá na váze a do týdne by velmi strakatí špuntíci měli být na světě. Prckové v očekávaných barvách mink a silver mink, při troše štěstí i americká modrá a platinum. Nepřijímáme rezervace do chovu žádného typu, krom jedné samičky která u nás zůstane, budou všichni na mazlíky - line breeding.


25.02.2013 - všechna miminka z vrhu J jsou již zadaná (a na další vrh musíme zase půl roku počkat).. Ale volní jsou prckové po našem Vesuvkovi - očekává se vynikající povaha! S dopravou vážným zájemcům pomůžem


12.02.2013 - přidány fotky koukajících miminek, nakonec volní 4 kluci a 2 holky (k odběru ideálně spolu)


07.02.2013 - omlouvám se za zmatky s prckama, nějak na administrativu není čas. Krom stránky novinek nejsou nyní žádné články aktuální, nedaří se zachránit žádná novější data ze starého serveru.. V dohledné době nebudou stránky (krom novinek a prcků) vůbec aktualizovány.


06.02.2013 - Konečně pár foteček Vrhu J


23.01.2013 - Narodilo se nám 10 prcků - vrh J.. Rodiče: Chahvka,Pí od Pochmurného kvíkala X Casey od Pekelného Strážce. 


- všichni potkánci jsou také v nových domovech, ale nebojte, dle kondice budeme krýt Penenku podruhé, barvičky budou podobné jako ve vrhu I


12.05.2012 - Pískomilové jsou již v novém domově v NCHS PORTY, kde budou Zefran se Zmizíkem a miminka nabídnzeni zájemcům. Vše na http://nchsporty.websnadno.cz


03.05.2012 - k adopci 8 u popelnic nalezených pískomilů


27.04.2012 - máme 2 volné kluky i 2 holčičky - zamlouvejte, již jsou skoro k odběru :)


16.04.2012 - Přídány fotky Iček


15.04.2012 - Vzkaz pro netrpělivé zájemce o miminka: ano, fotky budou - respektive už jsou. Času je málo, starostí hodně a volný čas, který máme se snažíme co nejvíce věnovat zvířátkům. Foto nahraji zítra - dnes bude výběr na "plusku", až je manžel zpracuje https://plus.google.com/u/0/113911632314547030042/ . Stejně tak všem odpovím na maily - prosím neposílejte víckrát, vím o Vás. 

Platinky mají velmi velmi tmavá ruby očka, červený odlesk se skoro nedá poznat ani s bleskem - nejspíš se jedná o britské platiny - jsou k sežrání a povahově děsní medvídci - u všech, kdo u platin váhali prosím o vyjádření ..


11.04.2012 - Všem, kdo mají doma zvěřinec jako my, doporučujeme internetový obchod Říše psů. http://www.rise-psu.cz/  - bezkonkurenční ceny (včetně granulek Arden Grange), rychlost i jednání!


11.04.2012 - Poslední pejsek Tosa-inu Bárt čeká jako poslední na nové majitele!


11.04.2012 - Ička již lze zamlouvat, u platinových zvířat budeme kvůli rezervacím do chovu čekat na otevření oček.


08.04.2012 - Večer snad dodáme první fotky Iček.. Máme 4 platinky (2 holky a 2 kluci), 2 ameriky (holky) a 4 černoušky (jak jsou tyhle barvy možné, to se mě neptejte :) Jeden ze dvou hodně maličkých mimin boj nezvládl, druhý se zatím drží..


28.03.2012 - První sčítání Iček - vypadá to na 11 napitých mrňousků, z nichž jsou 4 světloocí (platiňáčci). Z předchozího vrhu se uvolnil modrý berkshirek Chilly!


24.03.2012 - Všichni potkánci z vrhu CH se zdají být beznadějně zadaní, každým dnem se však má narodit kupa platinovo minkových žížalek naší Panence! Na kluky berem předběžné rezervace


22.03.2012 - Kdo shání oranžové potkánky na mazlíčka, pár volných najdete v pražské chs OdAdush! http://odadush.webnode.cz/miminka/


21.03.2012 - Poslední volný klučík z vrhu CH je černý dumbík Chutney (Čatný)


21.03.2012 - Pro plzeňské potkanáře nabízíme vážené výběrové krmivo Apetit extra mix - kompletní krmivo pro potkany, vzhledem k energetické hodnotě však doporučuji doma domíchávat :) za kg 65kč


21.03.2012 - Pentagruel a Marshala už najdete jen v sekci vzpomínáme :(


10.03.2012 - Přidány fotky koukajících Chček, ještě několik kluků volných.


05.03.2012 - Protože se nám stále ještě mírně snižují stavy potkyšů, prodáváme naší obří klec


05.03.2012 - Uveřejněny fotografie vrhu CH, zamlouvejte prosím jen miminka s nápisem volný/volná


04.03.2012 - Plánujeme vrh I, mamkou bude LMG´s Panenka (platinová, solid), tátou Vesuvio van Rattenburg (silver mink, berkshire) - miminka budou v barvách platinum a mink + perlové varianty obou :)


25.02.2012 - CHček je 7, neumím počítat :) a vypadá to, že konečně bude převaha holek, proto prosím nepište předběžné rezervace na kluky!


24.02.2012 - nezapomeňte koukat i na štěňátka naší Cassinky jsou již za 14 dní k odběru :)


22.02.2012 - máme 6 krásných prcků po Fightmyšce a Vesuviovi!


23.01.2012 - plánujeme druhý vrh po naši Fightmyšce - miminka by se měla narodit v polovině února!


20.01.2012 - Jacky Frost, alias "Malou" jsme dnes museli po dlouhodobých problémech utratit..Snad je to na dlouhou dobu poslední špatná zpráva..


04.01.2012 - dnes jsme se naposledy rozloučili s naší Dum-duminkou :(


28.12.2011 - i přes veškerou snahu umřel v nedožitém roce Bebešin Zajíček :o(


10.12.2011 - Všichni prckové z vrhu H jsou již u nvoých majitelů.


30.11.2011 - Ihned k odběru nabízíme poslední 3 mazlivé klučíky z vrhu H! Zde fotky.


12.11.2011 - v Záchranné stanici živočichů Plzeň je k adopci či navrácení majiteli připraven Osmák Degu víte-li komu patří, nebo máte o osmáka zájem, ozvěte se (již zadán!)


12.11.2011 - Háčka mají koukající fotky. Jsou to velcí mazlové a máme volné kluky a holčičku!

 


06.11.2011 - Miminka z vrhuu H již mají jednotlivé fotky a je možné si je závazně zamlouvat.


26.10.2011 - Přidány fotky a informace ohledně vrhu H


24.10.2011 - Hurá, od dnešní 16hodiny se postupně narodilo 10 prcků naší Fightmyšičce !!! Foto přidáme během týdne, jednotlivé fotky miminek pak standardně kolem 12tého dne věku :)


18.10.2011 - Fightmyška nám utěšeně přibírá, tak snad se vše podařilo. Termín porodu od 23.10.2011, tak držte palce :)


09.09.2011 - tento víkend vezeme naši černou standardní berskhirku Fightmyš na krytí k minkovému samečkovi Cedrikovi od Lavan, které tímto moc děkuji. Pokud vše půjde dobře, samička by měla být během příštího týdne nakryta, miminka se tedy narodí v první polovině října a k odběru by byli od poloviny listopadu. Miminka budou černá a ruská modrá, (při troše štěstí i mink a ruská dove) ouška dumbo i standard, znaky solid, berkshire a hooded. Myšičku zas vezem přes půl republiky, tak držte palce, ať se krytí povede :o)


04.09.2011 Koukněte i na naše tosí stránky, máme ze včerejška obrovský úspěch, Nermyška vyhrála 2x první místo v agilitách na psím miláčkovi a Cassidy 1. místo v kategorii médium a Nejsposlušnějšího psa celé akce!!! A tohle všechno jsme vyhráli :)


03.09.2011 - Stále sháníme krycího samečka na Fightmyšku, nejlepší by byl samec barvy platinum, ale bohužel nemůžem sehnat :( Ale na dobré cestě je minkový sameček z Ústí, tak snad příští víkend bychom mohli samičku odvézt na krytí.. Až bude jasné, kdy budou prckové, znovu napíšu, ale odběr každopádně nebude dřív než na října/listopadu.


13.7.2011 - Všechna miminka jsou již u nových majitelů! Další vrh plánujeme na konec srpna po naší krasavici Fightmyšce! Očkáváme povahově výborný vrh!


26.06.2011 - Poslední volné holky (k odběru okamžitě) se fotily! 


25.06.2011 - Pro majitele našich Gček jsme objednali klec výška 91cm, šířka 46,5cm, hloubka 35,5cm. Kvůli miminkům malá rozteč drátů, 2x velká dvířka, 6x malá - velmi praktická klec, úplně nová. Cnea dohodou (do 500,-)

 


14.06.2011 - Máme poslední 4 volné holky (dáme přednostně těm, kteří si vezmou alespoň 2 spolu)  odběr dvou sourozenců stejného pohlaví = sleva :)


14.06.2011 - Moc se omlouváme za výpadek serveru, již vše v pořádku :) odběr miminek je od zítřka, tedy 15. u nás v Plzni :)


23.05.2011 - Nafotili jsme koukající šmoulíky z vrhu G klik!


23.05.2011 - Přidány fotky jednotlivých miminek z vrhu G (z 22.5., nefungovalo internetové připojení)


20.05.2011 - Miminka z vrhu G: 7 holek - 3x tmavá černá/ruská modrá velveteen (1x huskynka, 2x solid), 2x tmavá standard (spotted husky a solid) a dvě silver? velveteenky - obě zadané.
a 5 kluků - 2 silver? velveteenci (solid a spotted husky), 1 tmavý solid velveteenek a 2x tmavý standard (solid a zahnutý husky :)

Rezervace přijímáme na tmavé holky a kluky, fotky snad zvládnem zítra večer.


15.05.2011 - Pozastavujem rezervace na holky, info o barvách, srsti a první fotky budou během příštího víkendu. A jen malá ochutnávka - většina prcků je tmavá (černá/ruská modrá) ale poštěstili se i 3 světlejší (silveři?), siamáčci nejspíš nebudou, max jedna holčička. A 3x jupí, nebude to samej solid, máme minimálně 3 znaky na hlavě - jeden standardní huskounek, jeden zahnutej a jeden s přerušeným + velká hvězda jako spoted :)))


12.05.2011 - Tak po delším napínání Tantrumka porodila 12 nádherných prcků. Vypadá to i na jednu světlookou holčičku, tak uvidíme. Další fotky na plogu.

Vrh G


02.05.2011 - Tantrumka konečně přibírá, zdá se tedy že zabřezla, máme nahoře 30g a začíná být vidět bříško. Za krytí ještě jednou děkujeme Celebrian z ch Algernon


13.04.2011 - Začíná krytí Tantrum von Percy (černá dumbo velveteenka)  Bebešiným Rokem pod vodou (ruský siamský dumbík) a od 05.05.2011 očekáváme miminka (dumbo, dumbo velveteen znaku solid, v barvách hlavně ruská modrá a černá, dále ruská silver a am.modrá. Uvidíme zda se objeví i siamáčci v předázejících barvách. Více zde.

 


06.04.2011 - Konečně přidáni Fightmyška, Vesuvio i Zajíček do "našich potkanů", také přibylo pár fotek, ale vzhledem k nedostatku světla nejsou moc reálné barvičky..


05.04.2011 - Momentálně nemáme miminka k odběru, plánejeme však vrh po černé dumbo velveteence Tantrum..


05.03.2011 - Holky jsou již zadané, pro změnu se nám uvolnil sameček Fallen Askari - prosím, pokud si potkany neplánujete vyzvednout, prosím nerzervujte je! Další fotky Askariho zde . Miminka jsou vymazlená, už umí sami vyběhnout za krk a tam se usídlit :o) po rodičích jsou povahově zlatí, většina už má přes 100g.. Myšáka mohu dovézt 11. a 12.3. do Prahy


03.03.2011 - Nakonec se nám den před odběrem dvě holčičky uvolnili, sháníme pro ně zodpovědné majitele co by je měli rádi :o) Již zítra k odběru! Foto v nabídce miminek :)


28.02.2011 - Všechna miminka už jsou rezervovaná. Přidány jsou sobotní váhy a nedělní společné fotky :o) (na konci článku miminek)


22.02.2011 - Kluky už máme všechny zadané, pokud sháníte kamaráda volní kluci jsou např. v Chs Bebecha! do Plzně/Prahy kdyžtak pomůžem dovézt :)


19.02.2011 - Nové koukající fotky miminek! Posldní volný prcek - modrá aguti holčička Feet-feet!


13.02.2011 - Miminka mají první jednotlivé fotky!


09.02.2011 - Dnes bohužel umřela Sundance (alias Déja Vu of Crazy House), u její majitelky Alčy Němcové. Již ji najdete jen ve vzpomínáme.


02.02.2011 - V tento krásný datum se nám narodilo 14 krásných vytoužených miminek po Pentagruel - a vypadá to že máme  i nějaká ruby očka, takže bude překvápko :o)) Pro rezervaci miminek pište na kitty@grovik.net, nebo volejte na 724 676 844


30.01.2011 - Nastávající maminka má už 120g nahoře! A to jí ještě minimálně dva dny do porodu zbývají :)


24.01.2011 - Dnes nám umřela naše Entruška :o( Byli jí 2 roky a třičtvtě, hlavní problémem byla dle pitvy srážlivost krve :o( Více informací najdete ve vzpomínáme.


07.01.2011 - Pentagruel úspěšně odcestovala na krytí - moc děkujem Bebeše za krytí i ochotu :o) Miminka očekáváme na přelomu ledna a února. Zde najdete veškeré podrobnosti.


01.01.2011 - nové stránky oficiálně spuštěny!! :o) staré stránky http://mimca.grovik.net nebudou aktualizovány! Myšáky do fotogalerie přidám během týdne, odkazy zfunkčníme, zbylé stránky doplníme :)


28.12.2010 - při plnění stránek jsme udělali malé sčítání - Tantrum je naše padesátá! myšunda (potkánky chováme deset let, chs Pochmurný Kvíkal ale vznikla až roku 2006).


15.12.2010 - Umřel nám Děsík (Úděs z TazManie), pitva ukázala absces v pravé hemisféře mozku :o( Myšounek přidán do vzpomínáme.


11.12.2011 - Přidány nové holky do sekce naši potkani. Našimi nejnovějšími přírůstky jsou Tantrum a Pentagruel Percy a trochu neplánovaně Jesabelle Sunny Rat.


06.12.2010 - Plníme a aktualizujeme stránky, nejdéle trvají fotky.. Již je doplněna kategorie naši potkani, v níž nově nalezente i "vzpomínáme".. Od poslední aktualizace jich v této kategorii bohužel několik přibylo :o(

   


27.11.2010 - Naše stránky mají novou adresu - již nás nadete jen na https://kvikal.grovik.net  (staré stránky budou ještě nějakou dobu fungovat, ale již neboudou aktualizovány).


22.11.2010- Vzhledem k problémům s redakčním systémem pro Vás připravujeme zcela nové stránky. Krom potkánků tam najdete i informace o našem dalším zvířectvu.


05.03.2010 – Prosím majitele našich odchovů co se již delší dobu neozvali o pár informací a třeba i foteček, zauktalizujeme „předešlé vrhy“. Všem majitelům (obzvlášť majitelce Elmíka) co nás pravidelně informují moc děkujeme!

Na liniích D a E prosím neodchovávejte ani na mazlíky, pravděpodobně se u Darsie vyskytl nádor již v roce života


03.03.2010 – Moc se omlouvám za neaktuální stránky, potřebné články jsou však stále k dispozici. Máme problém s nahráváním fotek, ale snad se v brzké době zadaří RS opravit. Bohužel jsou někteří myšáci již ve věčné spíži, pár mlaďochů k nám přibylo, miminka zatím žádná neplánujeme.


31.7.2009 – Malá statistika životnosti našich myšáčků. Průměrný věk nám vyšel něco málo přes dva roky, ale údaje byly hodně zkreslené úmrtím zverimexového mláděte, Jolien Beris a zdravotně velmi mizernými liniemi A a C z našeho chovu (linie samozřejmě zastaveny). Tříletí potkánci byli i u nás spíše výjimkou (4 z 27), ale na živu jsou nyní 4 myšáci věkově nad 2 a čtvrt roku, tak snad za rok budou čísla pozitivnější. http://mimca.grovik.net/index.php?…


30.7.2009 – Zemřel Issay of Navel :/ ve věku 2 a půl roku. Máme tu polovinu myšáků dva roky a více, takže smutné zprávy nás čekají i v budoucnu .o(


28.7.2009 – Přišla jsem o disk a s ním i o všechny kontaktní maily mimo těch pár co mám na PP, prosím majitele vrhů D a E, ozvěte se jak se myšáčci mají.


21.7.2009 – zemřel Bebešin Rock´n´Roll bez zjevné příčiny, máme podezření na mrtvičku – myšák nejevil žádné známky onemocnění.. Do vzpomínáme ho přidáme hned jak se domluvíme s diskem..


14.5.2009 – Zdá se, že Dumka nezabřezla :o( V dohledné době další vrhy neplánujeme.


5.5.2009 – všechna miminka z vrhu E jsou již v nových domovech. Nakrytá je snad naše Dum-Dum porod čekáme od 12.května


28.4.2009 – uvolnily se dvě holčičky z vrhu E, zájemkyně je na poslední chvíli odřekla. Jednotlivá miminka z vrhu E


18.4.2009 – na týden odjíždíme pryč, nedostanu se na internet. Máme posledního volného klučíka (viz foto) z vrhu E, případnou rezervaci vyřídím až 25.dubna, proto prosím o trpělivost. Pokud nás budete shánět, prosím volejte na tel.číslo 775 172 639 (Josef Němec)

ergo-stranka

17.4.2009 – Cyankálek přidán do vzpomínáme. Tam najdete i odkaz na pitevní zprávu. Příčinou smrti byla prasklá slezina (dva abscesy).


11.4.2009 – Přidány fotky miminek do minialb – prckové už koukají


6.4.2009 – Miminka z vrhu E již mají jednotlivé fotky. Většina miminek je volných, ale zamlouvání bude možné až se rozdělí předběžné rezervace.

egalite-uvod

5.4.2009 – Dnes zemřel náš Cyankálek :o( Podrobnosti dodám spolu s pitevní zprávou :o(((


29.3.2009 – nechlupaté fotky miminek z vrhu E :) 


26.3.2009 – Entropie je přesná jak hodinky, v dnešních ranních hodinnách nám nadělila devět krásných tmavookých! párečků :o)


23.3.2009 – Máme doma novou posilu našeho týmu, zachráněnce z olomouckých garáží, Tequilu – proč jsme zvolili právě toto jméno, můžete zjistit z jejího příběhu


22.3.2009 – Dnes zemřel další dědeček, tentokrát Comix od Adélky :o(


21.3.2009 – Březí Entruška má k dnešnímu dni 80g nahoře, první termín je 25.3., takže přijímáme předběžné rezervace


16.3.2009 – Museli jsme dnes nechat utratit naši bojovnici anarchistku Pohádku :o( Všem nám tu moc chybí, více o ní již jen v sekci vzpomínáme :o(


4.3.2009 – Dnes byla pravděpodobně nakryta Entr, takže se těšte na vrh E!


11.2.2009 – Plánujeme druhý vrh po Entrušce, ženichem bude Káčula od Čepic 


11.2.2009 – Jsou konečně přidány holky Sundance a Dum-Dum. Bohužel nové fotky stále nejsou (nějak málo času). Definitivně potvrzuji že Sundance v chovu i přes bezva povahu použita nebude! Krom velikosti (38g při odběru) se u ní objevily i nervové záchvaty.


4.2.2009 – dnes zemřel náš první „papírový“ myšák Cipísek z Frencis. Již ho najdete jen v článku VZPOMÍNÁME :o(


leden – jsem měsíc pryč, vracím se začátkem února a jsem bez přístupu na net.. Proto se moc omlouvám, ale veškerá korespondence bude vyřízena až po 2.2.2009 :o( Poradna funguje samozřejmě nadále, ale jen na telefonu (číslo v kontaktech). Zdraví Kitty


leden – máme dvě nové holčičky, fotky a nové informace bohužel až v únoru..


12.12.2008 – pár slov k databázi Elza (viz debata králíci http://www.kralici.cz/…/diskuze.asp)


10.12.2005 – Vrh D má poslední fotky. Přidáno i pár slov k povahám (všichni jsou zamluvení)

d-zpravicky

25.11.2008 – Miminka D mají koukající fotečky (ještě máme volné prcky)

 dynamit-zpravicky


24.11.2008 – Dnes navždy dodýchal další náš kamarád Crack od Pochmurného Kvíkala :o(

crack

20.11.2008 – Dčka mají jednotlivé fotky!. Bohužel umřela blazed holčička Diverze :o(


12.11.2008 – Miminka z vrhu D mají první fotky (s přibývajícím věkem je budu postupně nahrazovat) – blazedíky máme :o) kuk


10.11.2008 – První kontrola miminek. Máme 9 krásných ocasatých zdravých nabaštěných přírůstků :o) Vypadá to na pět kluků a čtyři holčičky, jsou mezi nimi i dvě světlooká miminka – snad platinky :o) První fotky přibydou během pár dnů, hledejte v sekci miminka :o)


9.11.2008 – Konečně dobré zprávy, dnes se Entrušce narodili miminka :o))


5.11.2008 – Dnes ve večerních hodinách umřel na pohotovosti náš Budulínek.. Podrobnosti a více informací o Budíčkovi najdete ve Vzpomínáme :o(

budulinek-zpravicky

29.10.2008 – Byla utracena Cacajao of Gremleen´s :o( více v kategorii Vzpomínáme 

boruvka

18.10.2008 – Entruška je nakryta. Vrh bude s VP a vše o něm se dozvíte v sekci Miminka 

entropie-brezi

Archiv

30.06.2008 – Přivezli jsme si posilu týmu Entropii of Peggynka


29.05.2008 – III. sraz potkanomilců zdárně za námi


23.05.2008 – Po dlooouhé době další myšák! Deksam PotkanMarvel


17.05.2008 – Ode dneška je možné krytí naším kocourkem (nyní už šampionem) Nickym Golden Moon


26.03.2008 – Navrátilci


10.03.2008 – krátký návod k Databázi Elza


Rok 2007

16.10.2007 – Pitevní zpráva a nešťastné okolnosti. Jedná se o smrt Jolien Beris a reakci na dektomax u několika potkanů ve stanici.


03.07.2007 – Příběh Pohádky která se k nám dostala (která námi byla odchycena ;o) obrovskou náhodou


28.05.2008 – chs Pochmurný Kvíkal má svého Mourice!


10.05.2007 – Kontra Beris a Choper of Gremleens


01.01.2007 – Registrace chs


15.11.2006 – po několika měsících konečně Zprovoznění stránek

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf